KODĖL NAMIE NEPAVYKSTA PASIGAMINTI TRAŠKIŲ ČIPSŲ?

Traškučiams kepti auginamos specialios bulvių rūšys, dar vadinamos čipsinėmis – tokios bulvės turi daug kietųjų medžiagų, net keliskart daugiau, jei lygintume jas su pirmosiomis, šviežiomis bulvėmis, kurias valgome vasaros pradžioje.

Jei traškučius gamintumėte iš specialių čipsinių bulvių savo gruzdintuvėje ir tinkamoje temperatūroje – rezultatas būtų panašus į CHAZZ traškučius, gautumėte Kettle rūšies čipsus (daugiau apie mūsų traškučių gamybą skaityk ČIA).

Vienintelis dalykas, kurį sunku pasiekti namie – stabilios, vienodos kokybės traškučiai. Tai gali užtikrinti sustyguoti procesai, kokybės kontrolė ir profesionali įranga.

Jums įprastų, masinių traškučių namų sąlygomis pasigaminti praktiškai neįmanoma.

Jie ypatingai šviesūs, atrodo, kaip kepti vos akimirką ir tai beveik tiesa. Jie kepami trumpiau nei Kettle traškučiai, o prieš kepant – bulvė smarkiai išplaunama ir apdorojama, kad neliktų paviršinio krakmolo. Kepimas vyksta aukštesnėje temperatūroje bei trumpesnį laiką ant MILŽINIŠKŲ nenutrūkstamos gamybos linijų, galinčių iškepti dešimtimis tonų traškučių per vos vieną valandą.

Dėl to gaunamas traškutis minkštesnis ir šviesesnis, tačiau jame sunkiau jausti natūralų bulvės skonį ir tenka naudoti daugiau pagardų bei skonio stipriklių.

 

KODĖL MASINIAI TRAŠKUČIAI PIGESNI?

Vienas geriausiai veikiančių masto ekonomijos pavyzdžių yra maisto pramonė: gaminant daug, visada gali sutaupyti. Vartotojui aiškiausiai skirtumas jaučiamas, kaip traškučiai yra kepami: masiniai traškučiai šviesesni, mažiau traškūs, juose reikia naudoti daugiau pagardų ir skonio stipriklių, nes silpniau jaučiamas daržovės skonis.

Masinių traškučių kepimas vyksta aukštesnėje temperatūroje bei trumpesnį laiką, todėl tokia gamykla gali iškepti dešimtimis tonų traškučių per vos vieną valandą.

Gamybos mastą didina ir masinių traškučių gamyklose naudojamos nenutrūkstamos gamybos linijos, tuo tarpu Kettle technologiją daryti masine – kur kas sunkiau: net didžiųjų prekės ženklų gaminami Kettle traškučiai kur kas brangesni už jų masines traškučių produktų linijas. Didieji gamintojai sutaupo ir pirkdami žaliavas: jie turi didesnį svorį derėdamiesi su ūkininkais, kitų žaliavų tiekėjais bei partneriais.


AR ČIPSINĖS BULVĖS DAR KAŽKAM TINKAMOS?

Čipsinės bulvių rūšys nėra tinkamos kasdieniniam vartojimui dėl didelio sukauptų kietųjų medžiagų kiekio, pvz. jas išvirti užtruktumėte ilgiau, nes jos vis dar būtų kietos, o po to tam tikru momentu tiesiog subyrėtų. Tokias bulves gali naudoti ir kita maisto pramonė ir pvz. iš jų pagaminti bulvių miltelius (gaminama bulvių košė), krakmolą ar tobulus cepelinus.

Tūkstančiai tonų Lietuvoje užaugintų čipsinių bulvių išvežamos iš Lietuvos į visą Europos sąjungą, kaip žaliava. Daugiausia jas perka traškučių gamintojai Europos pietuose, kur karšta ir sausa, bulvės auga greitai ir dėl to nespėja sukaupti kietųjų medžiagų, todėl nėra tokios kokybiškos bei tinkamos traškučių gamybai.

IŠBANDYK CHAZZ TRAŠKUČIŲ JAU DABAR!

Dėžėje parduodame iki 12 skirtingų skonių, tam kad išsirinktum savo mėgstamiausius.

Apsilankyk mūsų e-PARDUOTUVĖJE ir griebk patikusį rinkinį - atvešime nemokamai.

 

Atgal